34 L.Ukrainki Blvd., 2nd entrance, 6th floor
Kyiv, Ukraine, 01133

У вересні-жовтні 2023 року компанія Info Sapiens на замовлення Української асоціації виробників тютюнових виробів «Укртютюн» провела дослідження поширеності сигарет з ознаками нелегальності та ставлення споживачів до них.

Ключові результати:
• Більшість курців (72%) бачили в продажу сигарети з ознаками нелегальності;
• Майже половина курців (45%) мала досвід купівлі сигарет з ознаками нелегальності;
• Ціна – ключовий драйвер до купівлі сигарет з ознаками нелегальності. Окрім ціни, основними факторами є зручність та відсутність інших типів сигарет в продажу;
• Більше 85% курців оцінюють ціни на сигарети як високі або дуже високі;
• Більшість (79%) погоджується, що купівля нелегальних сигарет призводить до того, що держава недоотримує податки. Рівень згоди з даним твердженням нижчий серед вікової групи 18-29;
• Більше половини (52%) погоджуються з твердженням, що нелегальні сигарети легко доступні в Україні, їх легко купити;
• Майже третина (31%) погоджуються, що якби ціна на звичайні сигарети суттєво зросла, то вони розглянули би купівлю нелегальних. Рівень згоди вищий серед старшого населення (45-65), а також курців із низьким доходом.

З результатами дослідження можна ознайомитися у форматі інфографіки нижче.

Info Sapiens Infographics for Укртютюн

Інформація про дослідження

Кількісне опитування проведене Info Sapiens, у вересні-жовтні 2023 року, методом CATI (Computer Assisted Telephone Interview) + CAPI F2F. Цільова аудиторія: Чоловіки, жінки, 18-65 років, курці сигарет промислового виробництва. Вибірка: 1200 респондентів. Географія: міста з населенням 50 000+, територія України, підконтрольна уряду України.

We will be glad to answer all your questions.

Contact us