34 L.Ukrainki Blvd., 2nd entrance, 6th floor
Kyiv, Ukraine, 01133

Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Конкурентоспроможна економіка України», у партнерстві з компанією Інфо Сапієнс та Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій представляє результати другого Індексу конкурентоспроможності міст (ІКМ), на основі якого створено рейтинг 45-ти найбільших міст України за якістю ділового середовища. ІКМ - це аналітичний інструмент з оцінювання місцевим бізнесом умов для ведення бізнесу.

Цей індекс не просто статистичний показник, - це аналітичний інструмент оцінки реалізації економічної політики в місті. Застосування такого інструмента спрямовано на сприяння конкуренції між містами у створенні сприятливого бізнес-клімату. За його допомогою визначаються пріоритетні для місцевого бізнес-середовища реформи, визначаються кращі практики взаємодії місцевої влади та бізнесу, стимулюється здорова конкуренція міст та територій, обмін досвідом та поширення кращих регуляторних практик.

Звіт підготовлено за результатами аналізу статистичних та адміністративних даних зі 45-ти міст і результатами опитування 7454 керівників суб’єктів підприємницької діяльності, зокрема керівників 3735 підприємств-юридичних осіб та 3719 фізичних осіб-підприємців 45-ти міст з усіх регіонів України, за винятком АР Крим, м. Севастополя та деяких районів Донецької та Луганської областей. Серед 45-ти міст, у яких проходило дослідження, 21 обласний центр, 2 міста із зони ООС, де знаходяться військово-цивільні адміністрації Донецької та Луганської областей, м. Київ та 21-е місто, що не відноситься до вищевказаних категорій із населенням більше 73-х тис. осіб.

Опитування було проведено дослідницькою компанією Info Sapiens. Збір статистичних та адміністративних даних здійснено ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій».

Запропонованій вашій увазі аналітичний звіт складається з двох частин. У першій частині представлено ІКМ - 2021 та його складові компоненти, проаналізовано рейтинг міст в ІКМ у цілому та за кожним компонентом ІКМ. Друга частина звіту включає профілі 45-ти міст, у яких проходило дослідження. До профілю входять ІКМ міста та його складові, порівняння ІКМ міста та міст із сусідніх регіонів. У кожному профілі представлено характеристики міста та його ділового клімату, отримані в результаті опитування, та основні економічні показники міста з державної статистики. Проаналізовано основні складові ІКМ - 2021 для міста.

Посилання на завантаження звіту та презентації

Thematic directions

Popular publications

We will be glad to answer all your questions.

Contact us