34 L.Ukrainki Blvd., 2nd entrance, 6th floor
Kyiv, Ukraine, 01133

За даними всеукраїнського національно репрезентативного опитування, проведеного Info Sapiens 12–15 січня 2023 року, 34% українців святкували Різдво 7 січня, 21% - 25 грудня, а 25% святкували і 25 грудня, і 7 січня. На жаль, 20% не святкували взагалі.

Єдиним регіоном, де відносна більшість святкували Різдво 25 грудня (29% порівняно з 22% тих, хто святкував його 7 січня) став Київ. Також в Києві, Центрі, Півдні та Сході кожен четвертий не святкував Різдво, на Півночі – кожен п’ятий, а на Заході – лише 2%.

slide 1

Це корелює з частотою відвідування церкви: якщо в Києві, Центрі, Півдні та Сході близько половини мешканців рідко або ніколи не відвідують церкву, то на Півночі 34%, а на Заході – 27%.

slide 2

Загалом 85% українців вважають себе християнами: з них 37% святкували Різдво 7 січня, 21% - 25 грудня, 26% святкували обидві дати і 15% не святкували взагалі вочевидь через війну.

12% не відносять себе до жодної релігії і їх погляди на святкування Різдва розділились майже порівну: 17% святкували 7 січня, 16% - 25-того грудня, 19% - в обидві дати, 48% не святкували взагалі.

Найбільше тих, хто не відносить себе до жодної релігії, в Києві – 26%, а найменше на Заході – 3%.

slide 3

69% українців вважають себе православними: зокрема, 41% відносять себе до ПЦУ, 4% - до УПЦ МП і 24% не відносять себе до жодного патріархату. Прикметно, що якщо до повномасштабної війни найбільше прихожан УПЦ МП було на сході, то зараз там їх навпаки найменше – 1%. Парадоксально, але найбільше прихожан УПЦ МП – по 6% - на Заході і Півночі.

slide 4

Це скоріше всього пояснюється не вищою довірою до митрополита Онуфрія (яка є приблизно однаковою у всіх регіонах і не перевищує 7%), а вищою довірою до місцевих священиків, яка є найвищою якраз на Заході і Півночі – в тому числі, високою довірою користуються і священики УПЦ МП.

slide 5

slide 6

Довіра до митрополита Єпіфанія є більш, ніж в 10 разів вищою, ніж до Онуфрія – 55% проти 5% - водночас 22% йому не довіряють (тоді як Онуфрію не довіряють 77%).

slide 7

Довіра до патріарха Кирила складає 1% (такий же показник у володимира путіна за даними інших опитувань).

slide 8

Інформація про дослідження

Вибірка дослідження складає 1029 респондентів. Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для населення України старше 18 років. Структура вибірки відповідає структурі населення за такими параметрами, як стать, вік, розмір населеного пункту і регіон відповідно до даних Державної служби статистики на 1.01.2022. Опитування не проводилось у АР Крим, м. Севастополь, а також в інших тимчасово окупованих Росією територіях України, де українські оператори не надають послуги мобільного телефонного зв’язку. Також опитування не охоплює українців, що виїхали за кордон.

Максимальна теоретична похибка не перевищує 3,1%. Опитування проводилося 12-15 січня 2023 року.

Посилання на завантаження прес-релізу та презентації

Thematic directions

Popular publications

We will be glad to answer all your questions.

Contact us