Бульвар Лесі Українки 34, 2-й під’їзд, 6-й поверх
Київ, 01133, Україна

За даними щомісячного опитування Омнібус Info Sapiens, у квітні 2020 року частка українців, які працюють за наймом, впала на 13 відсоткових пунктів до попереднього місяця. Серед тих, що працюють, частка повністю зайнятих зменшилася на 10 в.п. за рахунок збільшення часткової зайнятості.

У квітні 2020 року спостерігається падіння частки українців, основними родом занять яких є наймана праця, до 34%, порівняно до 47–52% у попередні місяці. Цей показник включає як повну, так і часткову зайнятість, а також офіційне і неофіційне працевлаштування.

Основний рід занять

Падіння частки працевлаштованих спостерігається одночасно зі зростанням частки безробітних (тимчасово не працюють, але шукають роботу) до 10% у квітні 2020 року. Також зросла частка людей, які називають своїм основним родом занять самозайнятість чи приватне підприємництво: з 2–5% до 9%. Можливим поясненням є те, що, втративши основну роботу, частина людей перейшла на фріланс чи підробітки. За даними опитування має тенденцію до зростання частка пенсіонерів: з 24–27% до 29%. Таке зростання можна пояснити тим, що раніше працюючі пенсіонери, втративши роботу, зараз своїм основним родом занять уже називають перебування на пенсії.

Серед тих українців, які працюють за наймом, суттєво зменшилася частка повної зайнятості за рахунок часткової. Так, у лютому 2020 року люди, що мають повну зайнятість, складали 91%, а у квітні таких лишилось лише 77%, натомість часткова зайнятість зросла до 20%.

Форма зайнятості

Інформація про дослідження

Дослідження було проведене на базі Омнібуса Іnfo Sapiens — щомісячного опитування з вибіркою, репрезентативною населенню України віком від 16 років (за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном). З дослідження вилучена Автономна Республіка Крим, місто Севастополь, а у Донецькій та Луганській області опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною. Омнібус проводиться методом особистих інтерв’ю, а у квітні 2020 року через епідемію COVID-19 – методом телефонних інтерв’ю за аналогічною вибіркою і з випадковою генерацією мобільних номерів. Теоретична статистична похибка для загальної щомісячної вибірки у 1000 респондентів не перевищує 3,1%.

Слід врахувати, що більша частина інтерв’ю в межах польового етапу Омнібуса проводиться у першій половині місяця. Відтак, у березні дані більше показують стан до повномасштабного введення карантину.

Омнібус — це щомісячне національно репрезентативне опитування, що проводиться на замовлення кількох клієнтів методом особистих інтерв’ю. Кожен Клієнт отримує відповіді на власні запитання та додатково відповіді на запитання з блоку соціально-демографічних характеристик респондента. Обсяг вибірки Омнібусу становить 1000 інтерв’ю. При невеликій кількості запитань це найдешевший вид опитувань. Якщо ви бажаєте додати запитання в Омнібус, звертайтесь до Юліани Маковецької: yuliana.makovetska@sapiens.com.ua. Вартість 1 запитання від 3862 грн без врахування ПДВ. Детальніше на нашому сайті.

Посилання на завантаження прес-релізу

Якщо у вас є питання щодо досліджень, ми завжди раді Вам допомогти в цьому.

Зв'яжіться з нами