Бульвар Лесі Українки 34, 2-й під’їзд, 6-й поверх
Київ, 01133, Україна

За даними всеукраїнського національно репрезентативного опитування, проведеного Info Sapiens 28-29 березня 2022 року, 79% українців звинувачують «простих росіян» у вторгненні, два тижні тому ця цифра становила 75%.

slide 1

Більшість (53%) українців мали близьких родичів або друзів в росії до війни, зокрема, 38% сказали, що зараз мають, а 15% - що більше не вважають їх такими.

slide 2

77% тих, хто мав в росії рідних або друзів, припинили з ними спілкуватись – або з усіма, або принаймні з деякими людьми.

slide 3

Половина українців не знають позицію своїх родичів чи друзів відносно путіна або через те, що припинили спілкування, або через те, що не говорять на ці теми. Серед решти майже однаковий відсоток сказали, що родичі або друзі підтримують путіна (20%) і що не підтримують (17%). Ці показники значно вищі, ніж показують дані російських соціологічних опитувань, що, на думку дослідників Info Sapiens, може свідчити про те, що спілкування з українцями має вплив на позицію росіян, тому варто спілкуватись, як би важко і неприємно це не було.

slide 4

Що більше серед рідних та знайомих росіян тих, хто не підтримує путіна, то менше українці звинувачують «простих росіян». Так серед тих, хто вважає, що «прості росіяни» повністю винні, 26% сказали, що серед їх родичів та друзів в росії є ті, хто не підтримує путіна, а серед тих, хто вважає, що росіяни зовсім невинні (хоча таких дуже мало) – 40%.

slide 5

Інформація про дослідження

Вибірка дослідження складає 1033 респонденти. Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном проживання. З дослідження вилучена Автономна Республіка Крим та м. Севастополь, а у Донецькій та Луганській області опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються Україною. Також опитування не охоплює українців, що виїхали за кордон.

Максимальна теоретична похибка не перевищує 3,1%. Опитування проводилося 28-29 березня 2022 року.

Посилання на завантаження прес-релізу та презентації

Якщо у вас є питання щодо досліджень, ми завжди раді Вам допомогти в цьому.

Зв'яжіться з нами